ul. Matejki 6   89-650 Czersk
e-mail: biuro@smczersk.pl
tel: 523986522


Przejdź do treści

Menu główne:

Odpowiedzi na pytania

ARCHIWUM

Poniżej odpowiadamy na pytania do SIWZ zadane przez potecjalnych Wykonawców.


Odpowiedź na pyt.1.

Ławy i stopy fundamentowe należy wykonać zgodnie z projektem konstrukcyjnym betonu C20/25.
Proszę w przedmiarze poprawić z C16/20 na C20/25. Do wyceny należy przyjąć beton C20/25.

Odpowiedź na pyt.2.
Tak, w ofercie należy uwzględnić wykonanie drenażu opaskowego.

Odpowiedź na pyt.3.
Potwierdzam, że elementy wymienione w treści pytania 3 nie są objęte przetargiem i nie należy ich wykonania umieszczać w ofercie.

Odpowiedź na pytanie 4.

Altana śmietnikowa nie podlega przetargowi - jest już wybudowana.

Odpowiedź na pyt.5.
Potwierdzam, że trawniki i kompozycje roślinne nie są objętę postępowaniem przetargowym.
Zakres prac określony został w przesłanym do uczestników przetargu mailu zawierającym aktualny projekt zagospodarowania terenu. (pytanie 30 )

Odpowiedź na pytanie 6.
Plan zagospodarowania terenu został zmieniony, w tym budowa chodników i parkingu.
Obowiązujący zakres prac został przedstawiony w odpowiedzi do pytania 30.

Odpowiedź na pyt.7.

Odpływ wody z jezdni manewrowej w kierunku miejsc postojowych wykończonych płytą ażurową. Droga dojazdowa i jezdnia manewrowa wykończona kostką betonową typu polbruk. Pozostałe warstwy bez zmian   jak na rys. A-16 i A-17.

Odpowiedź na pyt. 8.
Placu zabaw nie należy uwzględniać w ofercie przetargowej.

Odpowiedź na pyt. 9
Należy wydzielić jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej i oznaczyć je znakiem poziomym P - 24 i oznakowaniem pionowym – znak/tabliczka T-29
„Oznakowanie pionowe i poziome stanowi element organizacji ruchu i powinno spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. nr 220, poz. 2181 z późn. zm.). Zgodnie z przepisami przywołanego wyżej rozporządzenia do znaków, które mogą wyznaczać miejsca postojowe dla pojazdu samochodowego uprawnionej osoby niepelnosprawnej o ograniczonej sprawności ruchowej lub kierującego pojazdem przewożącego taką osobę osób należą;”

Odpowiedź na pyt. 10.

Do wyceny należy przyjąć beton C20/25.

Odpowiedź na pyt. 11.
Należy przyjąć klasę nadbetonu C20/25

Odpowiedź na pyt. 12.

Założona
ilość zbrojenia 6 kg na 1m2 jest prawidłowa.

Odpowiedź na pyt. 13.

Należy wykonać z betonu C20/25.

Odpowiedź na pyt. 14.

Należy wykonać z betonu C20/25.

Odpowiedź na pyt. 15.

Należy wykonać z betonu C20/25.

Odpowiedź na pyt. 16.
Należy uwzględnić w ofercie przetargowej wykonanie opaski wraz z drenażem odprowadzającym wodę do gruntu.
Zgodnie z zapisem w SIWZ "
Ceny za poszczególne roboty powinny być skalkulowane w oparciu o załączone przedmiary robót, które należy traktować jako materiał pomocniczy. W przypadku zaistnienia konieczności wykonania robót nieujętych w dokumentacji i przedmiarach robót, a wynikających z dokumentacji projektowej, dla których wybrany Wykonawca nie wpisał cen jednostkowych i kosztorysowych, Zamawiający nie będzie za nie płacił uznając, że są one uwzględnione w pozostałych cenach jednostkowych i kosztorysowych podanych w kosztorysie ofertowym. Podany zakres robót powinien być przez każdego wykonawcę sprawdzony i zweryfikowany.  Udokumentowane różnice, w stosunku do dokumentacji przedmiarów robót, należy zestawić i wycenić w osobnym kosztorysie ofertowym. Weryfikacja norm jednostkowych podanych w przedmiarach robót należy do obowiązków Wykonawcy. "

Odpowiedź na pytanie 17.

Płyta balkonowa TEXTURA  (lub równoważne )gr. 10 mm, materiał – włókno cement, kilkakrotnie pokryta czystym akrylem z powłoką uszczelniającą, nakładana na gorąco, powłoka ziarnista o niewielkiej przyczepności zanieczyszczeń, niepalna .
http://www.euronit.pl/pl/produkty/pr/balcony-panels.html



Odpowiedź na pytanie 18.

Wymienione w pytaniu elementy należy uwzględnić w osobnym kosztorysie ofertowym, o którym mowa w SIWZ.

Odpowiedź na pytanie 19.
Zamawiający określa wykończenie mieszkań do stanu deweloperskiego, tzn. ściany i sufity w mieszkaniach wytynkowane z nałożoną jedną warstwą gładzi szpachlowej, zagruntowaną jedną warstwą emulsji gruntującej ATLAS UNI-GRUNT. Łazienki stanowią wyjątek, gdyż w nich należy na ścianach wykonać tylko jedną warstwę tynku, sufit - jak w innych pomieszczeniach
Posadzki - posadzki cementowe zatarte, z określoną w opisie liczbą izolacji akustycznej i przeciwwilgociowej, zaimpregnowane, wyrównane, z cokolikami.
W każdym mieszkaniu należy zamontować drzwi wewnątrzklatkowe. Poza nimi nie należy planować zakupu ani montażu innych drzwi wewnętrznych.
Klatki schodowe należy wykonać zgodnie z opisem: schody i posadzki, cokoliki - wykończenie płytkami kamionkowymi typu GRES; ściany i sufity: pomalowane farbą lateksową

Odpowiedź na pytanie 20.
Tak, elementy wymienione w treści pytania 20 należy uwzględnić w ofercie przetargowej, w osobnym kosztorysie ofertowym, o którym mowa w SIWZ. ("
Udokumentowane różnice, w stosunku do dokumentacji przedmiarów robót, należy zestawić i wycenić w osobnym kosztorysie ofertowym.")

Odpowiedź na pytanie 21.
Dźwigu ani schodołazu nie należy uwzględniać w ofercie.

Listę podwykonawców oraz wykaz kadry technicznej Oferenci składają na drukach przez siebie zredagowanych.

Odpowiedź na pytanie 23.
Do oferty nie należy dołączać żadnych zaświadczeń dotyczących podwykonawców.  SIWZ w pkt.VIII a. 6 jest zapis - "
Wykonawca odpowiada za działania podwykonawców jak za własne działania", więc ich właściwy dobór leży w interesie Wykonawcy. Zamawiający będzie sprzeciwiał się angażowaniu takich podwykonawców, co do których będzie miał informacje o ich nierzetelnej pracy.

Odpowiedź na pytanie 24.
Wszelkie różnice i braki należy ująć w osobnym kosztorysie ofertowym, który jako całość będzie zawierał brakujące elementy z przedmiarów z różnych branż. Jeszcze raz pragnę podkreślić, że zgodnie z zapisem w pkt. III SIWZ przedmiar i kosztorys przesłany oferentom ma charakter pomocniczy.
"
Przedmiot niniejszego zamówienia musi zostać wykonany zgodnie z dokumentacją projektową załączoną do SIWZ, z uwzględnieniem obowiązujących norm i warunków technicznych. Ceny za poszczególne roboty powinny być skalkulowane w oparciu o załączone przedmiary robót, które należy traktować jako materiał pomocniczy. W przypadku zaistnienia konieczności wykonania robót nieujętych w dokumentacji i przedmiarach robót, a wynikających z dokumentacji projektowej, dla których wybrany Wykonawca nie wpisał cen jednostkowych i kosztorysowych, Zamawiający nie będzie za nie płacił uznając, że są one uwzględnione w pozostałych cenach jednostkowych i kosztorysowych podanych w kosztorysie ofertowym. Podany zakres robót powinien być przez każdego wykonawcę sprawdzony i zweryfikowany. Udokumentowane różnice, w stosunku do dokumentacji przedmiarów robót, należy zestawić i wycenić w osobnym kosztorysie ofertowym. Weryfikacja norm jednostkowych podanych w przedmiarach robót należy do obowiązków Wykonawcy. Dla wszelkich opracowań kosztorysowych wymagana jest bezwzględnie forma kosztorysu szczegółowego."
Wszystkie roboty dodatkowe, nie uwzględnione w załączonych do SIWZ przedmiarach, a zdaniem Wykonawcy - niezbędne, należy zawrzeć w osobnym kosztorysie ofertowym.
Wartość składanej oferty stanowi sumę wartości wszystkich kosztorysów branżowych i dodatkowego osobnego kosztorysu ofertowego.

Odpowiedź na pytanie 25.

System LAS Schiedel – zgodnie z zaleceniami producenta

Odpowiedź na pytanie 26.
W załączonym przedmiarze robót w-k (poz. 22. i 24.) są wyszczególnione ilości i rodzaje wodomierzy - łącznie 14 szt.
Elementy te należy uwzględnić w kosztorysie sanitarnym. Należy w nim pominąć poz.29, 58 i 59, gdyż zgodnie z wolą przyszłych lokatorów, odpowiednio baterie zlewozmywakowe,  zlewozmywaki i syfony, będą instalowane przez nich samych.
W związku z tym, że gazomierze nie zostały wyszczególnione w przedmiarach neleży je uwzględnić w osobnym kosztorysie ofertowym, po jednym na każde mieszkanie plus pralnia-suszarnia.
SPROSTOWANIE
Z informacji uzyskanych z zakładu gazownictwa wynika, że gazomierze są instalowane przez ich pracowników na ich koszt. W związku z tym należy pominąć w ofercie zakup i montaż gazomierzy.


Podkreślamy, że w ofercie należy pominąć zakup i montaż kuchni gazowych ( poz.18. przedmiaru)

Odpowiedź na pytanie 27.
Wymienione w pytaniu elementy nie podlegają procedurze przetargowej.

Odpowiedź na pytanie 28.
Wymienione w pytaniu elementy należy uwzględnić w osobnym kosztorysie ofertowym, o którym mowa w SIWZ.

Odpowiedź na pytanie 29.

Wymienione w pytaniu elementy należy uwzględnić w osobnym kosztorysie ofertowym, o którym mowa w SIWZ.

Pytanie 30.
Jaki zakres prac wynikający z projektu zagospodarowania terenu podlega procedurze przetargowej? Chodzi o prace określone jako planowane w etapie I i etapie II.



Odpowiedź.
Przetargowi podlegają wszystkie prace wyszczególnione w PZT (załącznik - zmieniony PZT) jako roboty do wykonania w etapie I oraz niewielka część prac z etapu II, tj.
a) wybudowanie 12 miejsc postojowych, w tym 1 dla osób niepełnospranych - miejsca parkingowe zaznaczone na PZT kolorem niebieskim
b) wybudowanie układu komunikacyjnego w zmniejszonym zakresie, tj. budowa chodników od strony ul. Jana Pawła II
(odcinek od wejścia do budynku do altany śmietnikowej) i od strony garaży (dojście do parkingu) czyli część wschodnia i południowa zaprojektowanych ciągów komunikacyjnych.
- chodniki - szer. 1,5 m o spadku poprzecznym 4% wykonane z kostki brukowej POLBRUK
- droga dojazdowa do parkingu o szerokości 4 m wykończona kostką brukową POLBRUK
- parking z jezdnią manewrową o spadkach poprzecznych 2% zgodnie z rys. konstrukcji nawierzchni wykończony płytą ażurową lub kostką betonową ażurową.

odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego